sobota 7. júna 2014

Môj postoj k nám seniorom

Pani Viera Baumannová, naša milá klientka Seniorville, napísala pre vás tieto pekné riadky. S jej dovolením ich teraz publikujeme.


Možno mnohí poznajú môj vzťah k Bohu a tým, ktorí nie, by som rada prispela svojou sebareflexiou k pochopeniu mojej viery. 
Život sa stane znesiteľným len vtedy, keď sa naučíme niesť iba ťažkosť, ktorá pripadá na dnešok a minulosť odovzdať Bohu. Minulosti dovoľujeme zaťažovať dnešok vždy, keď zachovávame v sebe výčitky a staré chyby. 
Samozrejme, nie je to o ľahostajnosti voči zlu, ale o tom, že nemáme nazerať do svojej minulosti. Naopak, dôvera v Boha nám umožní vstupovať do každého  nového dňa s odvahou a dôverou prežiť všetko pekné, čo deň prinesie. 
Každý deň má dosť svojho trápenia a preto treba vždy urobiť to, čo človek urobiť má a pokiaľ ide o vonkajšie vplyvy, treba sa chrániť pred pohnútkami nedôvery voči Bohu. 
My, seniori, si musíme vo svojom vnútri vytvárať pokoj a rozširovať ho aj na druhých, lebo čím viac bude pokoja v nás, tým viac ho bude aj vo svete.

Viera Baumannová, klientka Seniorville Jablonové


Pani Baumannová, ďakujeme vám za pekné a úprimné slová!


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Žiadne komentáre: