štvrtok 4. novembra 2010

Frozen Second má svoj deň, hodinu i minútu!

Už niekoľko dní promotuje neziskovka CompanyArt svoju charitatívnu akciu Frozen Second / Zmrazená sekunda na Facebooku. Snahou CompanyArtu je vytvoriť facebookovú komunitu ľudí, ktorí chcú pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Pravidlá akcie sú veľmi jednoduché: určený deň, hodina a minúta sa "zmarazí" a to tým spôsobom, že každý dobrovoľník v daný čas urobí fotku - momentku toho, čo sa práve v jeho okolí deje. Dostaneme tak obraz sveta v konkrétnom časovom okamihu, výsledok môže byť veľmi zaujímavý.

CompanyArt potom vyberie cca 200 najlepších fotiek a z týchto obrázkov vzíde kniha. Následne sa bude táto kniha predávať a celý výťažok z predaja poputuje na nákup školských pomôcok do vybraných škôl.

Ako motiváciu pre dobrovoľníkov zapojených do Frozen Second venuje CompanyArt 50-eurovú darčekovú kreditnú kartu Visa autorovi najlepšej fotky a ďalším päťdesiatim autorom fotiek venuje spomínanú knihu Frozen Second.

Zatiaľ je do akcie prihlásených niečo vyše 500 dobrovoľníkov, ale stále je čas, aby ste sa prihlásili i vy, ktorí ste to doteraz neurobili. Je to jednoduché - choďte na Facebook, prihláste sa svojim loginom, prejdite na stránku www.facebook.com/FrozenSecond a označte, že sa vám stránka páči (I like / Páči sa mi to / Líbí se mi to). A potom už iba sledujte ďalšie správy.

No a najdôležitejšie na koniec: včera sa rozhodlo, že fotíme svet dňa 21. novembra 2010 o 11.12. Aby sa to dobre pamätalo, v číslach to vypadá takto: 21.11.-11.12.

A keď nemáte účet na Facebooku a ani ho nechcete mať? Nevadí, zúčastniť sa môžete aj tak, pretože súťažné fotky sa budú posielať mailom na adresu frozensecond@companyart.eu! Takže zúčastniť sa môže naozaj každý!

Podrobné pravidlá súťaže nájdete na tejto linke.

Zapojte sa a pomôžte deťom. Kniha ako darček pre vás a 50 eur pre najlepšieho. Tešíme sa na vás!pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Žiadne komentáre: