nedeľa 16. mája 2010

Blogy: publikuj a prosperuj


Dnes vám predstavím prvú knihu, ktorá patrí do "MBA pre samoukov Extra". Ako som spomínal na začiatku môjho seriálu o samoštúdiu, okrem doporučených kníh Joshom Kaufmanom pridám aj knihy, ktoré ja považujem za kľúčové v mojom vzdelávaní sa.

Kniha Blogy: publikuj a prosperuj (Blogování pro váš business) je od autorov DL Byrona a Steva Brobacka (DL Byron and Steve Broback: Publish and Prosper: Blogging for Your Business). Ako vidíte, mám ju v češtine, dala sa jednuducho zohnať a ľahko čítať. Aj tejto knihe vďačíte za to, že teraz môžete čítať tieto riadky, pretože práve táto kniha ma inšpirovala k tomu, že som vo WBA Holdingu začal presadzovať firemné blogovanie. Ide nám to síce ťažko a s pôrodnými bolesťami, ale už máme prvé firemné blogujúce lastovičky, takže to bude iba lepšie.

Kniha nás presvedčí, že blogy určite nie sú iba pre zábavu niekoľkých nadšencov alebo že neslúžia iba na zverejňovanie fotiek domácich zvieratiek. Hovorí o tom, že firmy už prenikli do blogsféry a blogy rýchlo získavajú na popularite ako pomerne lacný a prekvapivo účinný marketingový nástroj a súčasne hrajú významnú úlohu v public relations a aj v zákazníckych službách.

Kniha nás prevedie tŕnistou cestou blogovania a vysvetlí, ako na tejto ceste dosiahnúť úspechy. Tiež v nej nájdete návod, ako vytvoriť a zverejniť blog, ktorý sa hodí k vášmu podnikaniu.

Ako som povedal na začiatku: po prečítaní tejto knihy som nadobudol presvedčenie, že WBA Holding potrebuje svoj blog a že to bude užitočné a zábavné súčasne. Verím, že po jej prečítaní sa i vy rozhodnete pre váš firemný blog.

Martin Hantabál, predseda správnej rady WBA Holding

Žiadne komentáre: